Ayeh

رهنمود

  در اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و اصحاب باوفای ایشان، حسینیه امام خمینی(ره) میزبان هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان و دانشگاهیان در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند.در این مراسم رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان کوتاهی در جمع دانشجویان، ضمن تجلیل از مراسم پرشور عزاداری اربعین حسینی گفتند: این اجتماعات باید عزم همگان را ثابت و استوار کند و مهم است که در این مسیر همواره ثبات قدم داشته باشیم و تحت تاثیر ناهمواری‌ها و دشواری‌ها...

مطالب بیشتررهنمود  

جمهوری اسلامی ایران ارتباط حسنه خود با کشورهای اسلامی را حفظ کند

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، بابیان این که تلاش‌های مسئولین حج نتیجه داد و حج برگزارشد، گفتند: متاسفانه بعضی به دنبال تعطیلی حج بودند و اگر این اتفاق می‌افتاد، دیگر شاهد برگزاری حج نبودیم و یا با سختی بیشتر روبرو می‌شد.


ایشان با بیان اینکه جمهوری اسلامی لازم است روابط خودش با کشورهای اسلامی حفظ کند، افزودند: یکی از این کشورها مصر است، چون مصر کشوری است که مراکز علمی مهمی در آن واقع شده و ازجمله حضور دانشگاه الازهر است و در این روابط‌ها نباید به هیاهوها توجه کرد.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشتند: کشور دوم  عربستان و دو شهر مهم مکه و مدینه است. هزاران مهمان در این دو شهر داریم و باید تا جایی که ممکن است، روابط را حسنه کنیم و نباید کاری کردکه روابط تیره شود. (خ-1339)

طلیعه

  حدود دو هفته از استعفای نابهنگام و مشکوک سعد حریری از پست نخست وزیری لبنان می گذرد، استعفایی که از همان ابتدای امر به دلیل شکل و سیاق آن شک و شبهات زیادی را در پی داشت .برخی تحلیلگران بر این باورند که عربستان سعودی پس از شکست‌های پی در پی منطقه‌ای در سوریه، عراق و یمن، اینک در اقدامی هماهنگ با ایالات متحده آمریکا و به منظور ضربه به حزب‌الله لبنان، در تدارک ایجاد بی ثباتی در لبنان است .

مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom