Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

nazare.jpg

رهنمود

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سخنانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، بر ضرورت حراست از یاد و نام این قیام تعیین‌کننده و مضمون دینی و ضدّآمریکایی آن تأکید کردند و گفتند: قیام ۱۹ دی از نقاط اوج حیات ملت ایران است چرا که عزم، اراده و بصیرت ملت را نشان می‌دهد. بنابراین باید یاد آن زنده و پُر نشاط بماند و راه آینده را روشن کند.رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش دست‌های خائن و تحلیلگران مغرض برای تغییر مضمون و محتوای حوادث‌بزرگ ملت‌ها درجهت‌منافع قدرت‌های بزرگ گفتند: با...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز174
دیروز1575
در هفته5331
در ماه66347
مجموع775487

بازدید کنندگان برخط

4
Online

علماء اسلام و حوزه های علمیه در طول عمر پربار خویش داعیه دار حفظ و گسترش تشیع بوده اند. نقش حوزه های علمیه و روحانیت در پیروزی و استدامه انقلاب اسلامی در طول این55 سال مشقت بار(از42-98) چیزی نیست که بر احدی پوشیده باشد.


اینک نیز امواج طوفانی توطئه های دشمنان، ایران اسلامی را در محاصره خود دارد و این آرامشی نسبی و توسعه فعالیت حوزه ها نباید سبب غفلت یا تغافل از نقشه های شوم آنان گردد.

این انقلابی نبوده که با به ثمر نشستن حکومت اسلامی و استقرار آن، به پایان رسیده باشد. بلکه با تبیین معمار انقلاب اسلامی و سپس جانشینش، مقام عظمای ولایت، این انقلاب و برپایی حکومت شیعی تنها مقدمه و زمینه و شروعی برای انقلاب جهانی مهدی موعود(عج) است.

بدین ترتیب حوزه انقلابی باید منتظر واقعی برای دولت کریمه در پرتو رهنمودهای مقام عظمای ولایت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد. بدین صورت که با ارزیابی گذشته و وضعیت فعلی و قوا و توانمندی های موجود و بخصوص استفاده از نیروی جوان، برنامه تحولات مورد نیاز قبل از ظهور را طراحی بنماید. با تقویت بنیه علمی – پژوهشی، اخلاقی و معنوی و عرفانی، استخراج اقتصاد و روانشناسی و سایر علوم انسانی از متن متون اسلامی و مانند این ها در تحقق برنامه ها بکوشد. قدم بعد جهاد همه جانبه در راستای تحقق این برنامه ها و استدامه و استقامت بر این روند است تا انقلاب اسلامی ایران به انقلاب جهانی حضرت موعود(عج) متصل  و تقدیم ایشان گردد.

 

مقاله شاخصه های حوزه منتظر با تمرکز بر بیانیه گام دوم انقلاب، سرکار خانم آفرین قائمی را از اینجا دریافت کنید

یاران قدیم

moniroddin_shirazi.jpg

طلیعه

تصویر مطلباتفاقات اخیر کنگره آمریکا و تصاویری که از آن در روزهای اخیر منتشر شد، باعث شگفتی و جلب توجه بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان مسائل آمریکا شده است. حمله گروهی از مردم به ساختمان کنگره آمریکا در زمان نشست تایید آرای الکترال کالج و ورود به صحن علنی و حتی اتاق رئیس مجلس و انتشار گسترده تصاویر آن در رسانه‌های جهان خصوصا برای تحلیلگرانی که سالها سعی داشتند با روتوش چهره واقعی آمریکا، آن را به عنوان مهد دموکراسی جهان معرفی کنند، بسیار گران و شرم آور بود . حمله ای که در نهایت با ورود گسترده نیروهای...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom