Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

abdolahe.jpg

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز345
دیروز1727
در هفته10306
در ماه8684
مجموع635458

بازدید کنندگان برخط

1
Online

انقلاب به معنای تحول و دگرگونی در وضع موجود است. در دنیا انقلابات فراوانی تحقق یافته؛ لکن انقلاب اسلامی ایران از جهات عدیده با سایر انقلابات جهان متفاوت است. ماهیت آن دینی و هدفش تحقق حکومت دینی و رهبر آن، مرجعیت دینی و سردمداران آن حوزه های علمیه و توده های مذهبی اجتماع، در موقعیت حساس جهانی، خاورمیانه است.


این انقلاب محصور در زمان و مکان نمانده؛ با بیداری اسلامی به سراسر جهان صادر شده و تا زمان تحقق حکومت عدل جهانی به ید با کفایت حضرت موعود(عج) ادامه و استمرار دارد. پس انقلابیون آن نیز باید از تمام حیثیات فوق متمایز و برجسته از سایر انقلابیون باشند. چه بسا اصل انقلاب، به جهت نارضایتی توده ها و ضعف حکومت ها، آسان باشد، لکن مهم حفظ دست آوردها و استمرار و دوام آن، در عین وجود همه مخالفان و کارشکنی های آن ها است. این ضرورت استدامه با استقامت طاقت فرسا، نیازمندی رهبری فرزانه و با برنامه از یکسو و همراهی و یاری انقلابیون با ایشان از سوی دیگر می باشد.

      هدف این مقاله که با روش کتابخانه ای و از نوع تحلیلی ارائه می گردد، بررسی شاخصه ها و رسالت حوزه انقلابی در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است. رهاورد این مختصر این که: پیش نیاز اول با مدیریت شایسته مقام عظمای ولایت و ارائه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محقق است؛ اینک نوبت حوزه های علمیه و اقشار مذهبی، بخصوص جوانان است تا با تبعیت بایسته و شایسته از رهبری، در تحقق جامع نکات  و شاخصه ها و اصول مذکور در بیانیه بکوشند. پس با تقویت پژوهش و بنیۀ علمی، تعمیق اخلاق و عرفان و معنویت، ارزیابی صحیح از وضعیت گذشته و حال و دقت در نقاط ضعف و قوت، جامعه را به سمت معنویت و دینداری، عدالت محوری، تقویت سرمایه و تولید ملی، صرفه جویی و قناعت، همدلی و تعاون سوق دهد تا این انقلاب به نحو بهینه تا انقلاب جهانی موعود(ع) دوام آورده و سبب تعجیل در فرج بگردد.

 

مقاله شاخصه های حوزه انقلابی با تمرکز بر بیانیه گام دوم انقلاب، سرکار خانم آفرین قائمی را می توانید از اینجا دریافت کنید.

یاران قدیم

faker.jpg

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده