Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

jamshide.jpg

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز469
دیروز1783
در هفته2252
در ماه2252
مجموع342673

بازدید کنندگان برخط

2
Online

انقلاب به معنای تحول و دگرگونی در وضع موجود است. در دنیا انقلابات فراوانی تحقق یافته؛ لکن انقلاب اسلامی ایران از جهات عدیده با سایر انقلابات جهان متفاوت است. ماهیت آن دینی و هدفش تحقق حکومت دینی و رهبر آن، مرجعیت دینی و سردمداران آن حوزه های علمیه و توده های مذهبی اجتماع، در موقعیت حساس جهانی، خاورمیانه است.


این انقلاب محصور در زمان و مکان نمانده؛ با بیداری اسلامی به سراسر جهان صادر شده و تا زمان تحقق حکومت عدل جهانی به ید با کفایت حضرت موعود(عج) ادامه و استمرار دارد. پس انقلابیون آن نیز باید از تمام حیثیات فوق متمایز و برجسته از سایر انقلابیون باشند. چه بسا اصل انقلاب، به جهت نارضایتی توده ها و ضعف حکومت ها، آسان باشد، لکن مهم حفظ دست آوردها و استمرار و دوام آن، در عین وجود همه مخالفان و کارشکنی های آن ها است. این ضرورت استدامه با استقامت طاقت فرسا، نیازمندی رهبری فرزانه و با برنامه از یکسو و همراهی و یاری انقلابیون با ایشان از سوی دیگر می باشد.

      هدف این مقاله که با روش کتابخانه ای و از نوع تحلیلی ارائه می گردد، بررسی شاخصه ها و رسالت حوزه انقلابی در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است. رهاورد این مختصر این که: پیش نیاز اول با مدیریت شایسته مقام عظمای ولایت و ارائه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محقق است؛ اینک نوبت حوزه های علمیه و اقشار مذهبی، بخصوص جوانان است تا با تبعیت بایسته و شایسته از رهبری، در تحقق جامع نکات  و شاخصه ها و اصول مذکور در بیانیه بکوشند. پس با تقویت پژوهش و بنیۀ علمی، تعمیق اخلاق و عرفان و معنویت، ارزیابی صحیح از وضعیت گذشته و حال و دقت در نقاط ضعف و قوت، جامعه را به سمت معنویت و دینداری، عدالت محوری، تقویت سرمایه و تولید ملی، صرفه جویی و قناعت، همدلی و تعاون سوق دهد تا این انقلاب به نحو بهینه تا انقلاب جهانی موعود(ع) دوام آورده و سبب تعجیل در فرج بگردد.

 

مقاله شاخصه های حوزه انقلابی با تمرکز بر بیانیه گام دوم انقلاب، سرکار خانم آفرین قائمی را می توانید از اینجا دریافت کنید.

یاران قدیم

moniroddin_shirazi.jpg

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom